, -
 
 
 

Що є необхідним для вступу?

Інформаційно-освітній центр "КАРАВАН" є офіційним представником в Україні ряду відомих, престижних та рейтингових університетів Польщі, якій має повноваження проводити інформаційну та вступну кампанію від їх імені. Вся процедура вступу повністю відбувається в Україні, без іспитів за результатами співбесіди.

Основні кроки:

1. Заповніть анкету абітурієнта.
2. Отримайте безкоштовну консультацію щодо вибору ВУЗу, напрямку, спеціальності, процесу вступу, навчання, порядку оплат та проживання.
3. Оберіть ВНЗ, напрямок, спеціальність.
4. Пройдіть кваліфікаційну співбесіду в нашому офісі в Україні, м.Полтава або за допомогою програми Skype.
5. Надайте необхідний пакет документів та укладіть договір з Інформаційно-освітнім центром "КАРАВАН".
6. Отримайте підтвердження про зарахування - і ви студент!

Розширений опис процедури вступу:

1. Абітурієнт заповнює анкету, де вказує бажаний напрямок навчання та освітній рівень, який його цікавить.

Менеджери Інформаційно-освітнього центра "КАРАВАН" безкоштовно підбирають індивідуально під кожного клієнта, з детальним описом та характеристикою, пропозицію з усіх ВНЗ-партнерів, які можуть задовольнити запит абітурієнта. Протягом двох робочих днів абітурієнт отримує на свою електронну скриньку розширену відповідь за запитом, після чого з ним (або його батьками) зв'язується телефоном менеджер контакт-центру, щоб проконсультувати в деталях щодо ВНЗ, напрямку, спеціальності, процесу вступу, навчання, проживання, порядку оплати та відповісти на додаткові запитання.

2. Після того, як абітурієнт безкоштовно проконсультований з усіх питань, менеджер контакт-центру запрошує його (неповнолітніх осіб запрошують з батьками) в офіс на співбесіду, яка є аналогом вступу.

Співбесіда проходить в усній формі з уповноваженим представником Інформаційно-освітнього центра "КАРАВАН" українською мовою. Одразу після проходження співбесіди абітурієнт отримує відповідь. У разі успішного проходження співбесіди між абітурієнтом (якщо абітурієнт неповнолітній, тоді з одним із батьків) та Інформаційно-освітнім центром "КАРАВАН" укладається договір.

Увага! При вступі результати ЗНО не враховуються (оскільки при вступі до ВНЗ Польщі необхідний лише атестат про закінчення школи). Знання польської мови на момент проходження співбесіди не вимагається.

3. Після того, як абітурієнт надасть повний пакет документів, у визначений час він отримає офіційне підтвердження від ВНЗ про прийом документів та зарахування (такий документ необхідний для виготовлення закордонного паспорта, отримання річної візи або звільнення від армії на період навчання).

4. Менеджери Центру допомагають також вирішити усі питання пов'язані з візою, пошуком та підбором житла, організовують виїзд, перевезення та супровід абітурієнта на місце навчання. Крім цього, за угодою абітурієнт має підтримку координатора в Польщі протягом першого року навчання.

Перелік документів для вступу:

  • атестат та додаток до атестата про закінчення повної загальної середньої освіти - для вступу на Бакалаврат;
  • атестат та диплом бакалавра з додатками - для вступу в Магістратуру;
  • медична довідка форма 086-У (стандартний медогляд, передбачений для вступу до ВНЗ) з терміном дії не менше 3-х місяців до дня подання;
  • 4 кольорові фотокартки 3.5×4.5 см. (лівий напівпрофіль, тобто - видне ліве вухо, не закрите волоссям);
  • 4 кольорові фотокартки 3.5×4.5 см. (фото на візу, 70-80% обличчя);
  • ксерокопії українського та першу сторінку закордонного паспортів (якщо наразі закордонного паспорта нема - можна подати без нього);
  • ксерокопію ідентифікаційного коду;
  • неповнолітні абітурієнти мають надати копію свідоцтва про народження та копії перших сторінок українських паспортів батьків.
Для вступу у ВНЗ потрібно мати оригінал атестата про повну загальну середню освіту для вступу на програму бакалаврату, або диплом бакалавра для вступу до магітратури. Атестатчи диплом бакалавра, виданий українським навчальним закладом, визнається автоматично на підставі підписаної міжнародної угоди і не потребує нострифікації (Угода між Кабінетом Міністрів України та Урядом Республіки Польща про академічне взаємовизнання документів про освіту та рівноцінність ступенів N 769 від 31.05.2006).
 
Всі документи мусять бути перекладені польською мовою. Якщо переклад був зроблений не в Польщі, тоді його треба нотаріально завірити чи засвідчити переклад в Консульстві Республіки Польща. Також треба мати медичну довідку, що підтверджує здатність навчатися за вибраною спеціальністю за кордоном.

Декотрі ВНЗ можуть вимагати апостиль на атестаті (дипломі бакалавра) – це спеціальний штамп, який проставляється на офіційних документах країн - учасниць Гаазької конвенції і не вимагає подальшого завірення. Цей штамп проставляється Міністерством освіти і науки України і засвідчує справжність документа про освіту. Детальнішу інформацію про додаткові документи та строках їх подачі можна знайти на сайтах окремих ВНЗ. 

Чи потрібна мені віза? Де можна її отримати?
Якщо Ви не є громадяном Європейського Союзу, то Вам потрібна студентська віза, яка видається в Посольстві чи Консульстві по місцю проживання. Віза Шенген для студентів видається безкоштовно на строк до 90 днів. Віза Шенген дає можливість без перешкод їздити до країн Європейського Союзу. Польська національна віза видається безкоштовно на строк більш ніж 90 днів. 
Можна також отримати карту тимчасового перебування, яка має переваги перед візою. Подати документи на Карту можна не менш ніж за 45 днів до закінчення строку візи.

Чи потрібно мені медичне страхування?

Іноземні студенти мусять мати медичне страхування, яке б покривало кошти лікування в Польщі. Студентам з країн, які не є членами ЄС, рекомендуємо купити медичне страхування в своїй країні або одразу після приїзду до Польщі.
Можна застрахуватися в NFZ (Narodowy Fundusz Zdrowia) –  то державне медичне страхування, більше інформації на сайті:www.nfz.gov.pl .

Скільки коштує навчання в Польщі?

Для громодян Польщі навчання у вищих навчальних закладах є безкоштовним. Також навчання є безкоштиовним для іноземців, які вчаться в державних ВНЗ на таких самих засадах, як і польські громодяни.Для всіх інших іноземців, які не мають рішення про звільнення від оплати за навчання чи стипендії, навчання в залежності від ВНЗ коштує:
•    від 1000 до 2500 євро за рік для отримання ступеня бакалавра чи магістра;
•    від 1000 до 2500 за рік для отримання ступеня доктора, післядипломного навчання, а також за наукове стажування спеціалістів;
•    1000 евро за рік за професійні курси;
•    від 1000 до 2500 євро за рік за мовний курс, в тим підготовавчий курс перед навчанням польською мовою.

В державних і приватних ВНЗ існує можливість написати заяву до Ректора, в якій можна попросити знижку чи про можливость звільнення від оплати за навчання. Декотрі польські ВНЗ мають безплатні місця для громодян з України.